KTO A PREČO

PROJEKT MALACKEJ ŠOSOVICE

KORONAKRÍZA

Malacká šošovica je MESTSKÝ TRH, ktorý už od roku 2014 s radosťou spája predajcov – šikovných ľudí z Malaciek a okolia s Malačanmi a ďalšími návštevníkmi. Snaží sa tiež spájať občiansky sektor v Malackách, podporiť spoluprácu organizácií, ktoré v meste pôsobia. Chceme oživovať mestský verejný priestor, otvárať námestie a priľahlé ulice pre ľudí a tvoriť tak miesto pre stretnutia a zážitky. Malacká šošovica je celodenným podujatím a koná sa dvakrát ročne. 

Vírus Covid-19 so sebou priniesol zmeny v takmer všetkých oblastiach života. Jarná Malacká šošovica (a možno aj jesenná) sa nebude konať. Naši predajcovia prišli o možnosť prezentovať sa a priamo predať svoje produkty. Návštevníci s nimi zase strácajú kontakt a nakúpia si tam, kde vedia, že je to možné.

Preto sme sa rozhodli vytvoriť online priestor, v ktorom dáme o šikovných ľuďoch v Malackách a okolí vedieť. Neobmedzujeme sa len na doterajších predajcov Malackej šošovice. Je tu mnoho malých biznisov, ktoré musia byť zatvorené alebo fungujú v upravenom režime. Cez projekt Šošovicováňí sa o nich verejnosť môže dozvedieť.

Projekt Šošovicováňí organizujeme zadarmo, bez nároku na odmenu.

Majka, Lenka, Lucia a Gabika

CHCEŠ SA PRIDAŤ K NAŠIM PREDAJCOM?